روستاکشاورزیلیلاخ

۱۲۰۰ هکتار از مزارع پایین دست سد سورهال امسال از آب این سد سیر آب خواهند شد

آریا نژاد مدیر عامل آب منطقه ای رسانه ای کرد

به گزارش خبرگزاری دهگلان ویرا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان۱۲۰۰ هکتار از مزارع پایاب سد سورهال امسال از این سد سیر آب خواهند شد.

مهندس آریانژاد مدیر عامل آب منطقه ای به اهداف کلی این طرح اشاره کرد و گفت: تأمین آب کشاورزی به میزان 7 میلیون متر مکعب در سال برای شبکه آبیاری و زهکشی اراضی پایین دست به میزان 1200 هکتار و تبدیل زمین‌های دیم روستاهای سیس، سورال، سرواله و سراب دود به آبی و نهایتاً رونق اقتصادی منطقه از جمله اهداف مهم این طرح می‌باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با بیان اینکه خاتمه طرح‌های نیمه تمام از افضل اهداف  مجموعه وزارت نیرو است، گفت: بهره‌برداری کامل از شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد سورال در توسعه اقتصادی و امیدآفرینی کشاورزان و ذینفعان این منطقه تأثیرات بسزایی دارد.

وی افزود: در حال حاضر برای 700 هکتار از این اراضی آب تحویل گردیده که طی ماه‌های آتی نیز مانده طرح به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

این سد در 3 کیلومتری جنوب شرقی روستای سورال، در 25 کیلومتری جنوب غربی شهر دهگلان و در 80 کیلومتری جنوب شرقی شهر سنندج و بر روی رودخانه سورال، احداث گردیده است.

مرتضی یوسفی

متولد ۱۳۵۸ منطقه لیلاخ کردستان دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی و فعالیت بالغ بر ۳۰ سال در عرصه فعالیت های فرهنگی ،هنری و اجتماعی و کسب جایزه های ملی و بین المللی در حوزه تولید فیلم کوتاه داستانی ،مستند و تولید بالغ بر ۲۰۰ نمایش ،نمایشنامه،داستان و رمان و تولید بالغ بر ۱۰۰۰ گزارش با پخش در شبکه های استانی و شبکه یک ،دو ،خبر و...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا