گفت و گو

مردم رکن اصلی جامعه هستند و پیگیری مطالبه آنها می بایست در بالاترین سطح انجام گیرد

دکتر بهمنی مدیر کل بازرسی استانداری کردستان عنوان کرد

به گزارش خبرگزاری دهگلان ویرا اولین همایش ملی تکریم مردم در سنندج برگزار گردید.

دکتر بهمنی دبیر اجرایی این همایش ملی هدف از برگزاری این همایش را در سطح ملی ارتقا جایگاه مراجعین به ادارات و تکریم آنها عنوان و در ادامه افزود:مردم رکن اصلی جامعه هستند و نیاز است که در بالاترین سطح درخواست آنها رسیدگی گردند.

بهمنی در ادامه به بازتاب های این همایش ملی اشاره و اضافه کرد مهمانان و مقامات از سراسر کشور در این همایش شرکت کرده اند و تمام تلاش ما بر این است که فرایندی را ایجاد کنیم که پیگیری درخواست مردم در اولویت کارهای اداری و به صورت فرایندی انجام گیرد.

در ادامه گزارش این مراسم با با هم می خوانیم به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج

سیدمحمد حسینی در نخستین همایش ملی تکریم مردم، افزایش بهره‌وری و ارتقا سلامت اداری در سنندج اظهار کرد: کردستان سرزمین فرهنگ و هنر و دژ مقاومت ایران اسلامی است

معاون امور مجلس رئیس جمهور با تاکید براینکه ایران در جهان با مولفه و ارزش مقاومت شناخته شده است، گفت: کشور ما همواره در برابر ظلم ایستاند و مدافع مظلوم است و این مسئله امروز در دنیا شناخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: باید تمام توان خود را در ارتقای تکریم مردم و رضایتمندی جامعه بکار بگیریم.

معاون امور مجلس ریاست جمهوری با عنوان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با کارآفرینان عنوان فرمودند در دهه گذشته رشد اقتصادی نداشتیم، افزود: یکی از عوامل مهم در عدم رشد اقتصادی نبود بهره‌وری است که باید جبران شود.

وی با تاکید براینکه ارتقای سلامت اداری در دستگاه‌ها به طور طبیعی افزایش بهره‌وری و به دنبال آن تکریم ارباب و رجوع را محقق می سازد، گفت: نظام اسلامی ایران مبتنی بر مردم سالاری و جمهوریت از ارکان اصلی این نظام است و مدیران از مسوولیت برای خدمت به مردم بهره می‌گیرند.

به گفته معاون امور مجلس رئیس جمهور، تکریم ارباب رجوع یک اصل مهم در نظام مقدس اسلامی است و کسی که در چنین نظامی مسئولیت می‌پذیرد باید انجام وظیفه کرده و خدمت به مردم را عبادت بداند.

وی خدمت با اخلاص و بدون منت را لازمه مسئولیت‌پذیری در جامعه اسلامی دانست و گفت:  شهید بهشتی می‌فرمودند ما شیفتگان خدمت هستیم نه تشنگان قدرت.

معاون امور مجلس رئیس جمهور اضافه کرد: مدیران نباید از موضع بالا به مردم نگاه کنند، دسترسی مردم به مسئولان باید آسان باشد تا بتوانند به راحتی مطالب و مشکلاتشان را بیان کنند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور سعه صدر و صبر را شرط اصلی افزایش بهره‌وری خواند و افزود: مدیران و مسئولان در این نظام باید روحیه تواضع و فروتنی را در خود تقویت کند.

حسینی اظهار کرد: امروز با جنگ ترکیبی دشمنان مواجه هستیم که جبهه اقتصادی را بیش از سایر جبهه‌ها مد نظر قرار داده‌اند برای مقابله با دشمن در چنین جنگی نیاز به وجود مدیران توانمند و کاربلد هستیم که بتوانند کارهای بزرگ انجام دهند.

وی با بیان اینکه مدیران برای مقابله هدفمند با دشمنان در جنگ ترکیبی امروز باید رخوت و سستی و کاهلی را از خود دور کنند، گفت: امروز نیاز به کار جهادی و انقلابی برای ارتقای وضعیت موجود هستیم.

وی بر نظم و انضباط در دستگاه‌ها و ادارات تاکید کرد و بیان داشت: سازماندهی درست نیروها و قرار دادن هر کسی در جایگاها براساس توان و تخصص موجب ایجاد نظم در ادارات می شود.

مرتضی یوسفی

متولد ۱۳۵۸ منطقه لیلاخ کردستان دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی و فعالیت بالغ بر ۳۰ سال در عرصه فعالیت های فرهنگی ،هنری و اجتماعی و کسب جایزه های ملی و بین المللی در حوزه تولید فیلم کوتاه داستانی ،مستند و تولید بالغ بر ۲۰۰ نمایش ،نمایشنامه،داستان و رمان و تولید بالغ بر ۱۰۰۰ گزارش با پخش در شبکه های استانی و شبکه یک ،دو ،خبر و...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا