بخش بلبان آباددهگلانگوناگون

دامنه فعالیت بازرسی را تا روستاها هم گسترش داده ایم

مدیر کل بازرسی استانداری عنوان کرد

سنندج_ مدیرکل بازرسی، ارزشیابی و امور حقوقی استاندار کردستان اعلام کرد: در راستای ارتباطات مردمی استان کردستان رتبه سوم کشور را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری دهگلان ویرا به نقل مهر کردستان، علی مراد بهمنی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی اظهار کرد: تفکرهایی نسبت به کردستان بوده که کردستان را جزو استان‌های آخر می‌دانند در حالی که با برنامه‌هایی که تدوین شده کردستان موفقیت‌های ارزشمندی کسب کرده است.

وی افزود: در زمان تدوین برنامه‌های اجرایی تصور می‌شد که شاید نتوان برنامه‌ها را محقق کرد اما تلاش بر این بود که جایگاه واقعی کردستان را بازگردانیم.

مدیرکل بازرسی، ارزشیابی و امور حقوقی استاندار کردستان با بیان اینکه مرکز ارزیابی وزارت کشور براساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی خود را از استانداری استان‌ها انجام داده است، بیان کرد: در ارزیابی استانداری‌ها، کردستان ارزیابی عالی را به عنوان اولین بار کسب کرد.

کردستان ۹۶ درصد اجرای شاخص‌های عمومی را محقق کرده است

بهمنی عنوان کرد: در انجام ارزیابی‌ها بین استانداری‌های کشور، بیش از ۹۶ درصد شاخص‌های عمومی از جمله رضایتمندی از خدمات، دسترسی توان‌خواهان و مناسب‌سازی فضای ادارات، ارتقای بهره‌وری توسط استان محقق شد.

وی اعلام کرد: کردستان برای اولین بار فرآیند رضایتمندی از خدمات را فعال کرده و ۹۷ درصد امتیاز در این راستا امتیاز کسب کرده است.

مدیرکل بازرسی، ارزشیابی و امور حقوقی استاندار کردستان اضافه کرد: در راستای توانمندسازی مدیران و کارکنان نیز در این راستا ۱۰۰ درصد برنامه‌ها محقق و عملیاتی شده است.

بهمنی به طرح شفافیت اداری، برگزاری مناقصات و مزایدات و رصد و ارزیابی این موارد پرداخت و گفت: این ارزیابی‌ها از زمان استقرار دولت سیزدهم تاکنون سنجش و جمع‌آوری شده است.

وی عنوان کرد: در حوزه شاخص‌های اختصاصی نیز کردستان ۹۱۶ امتیاز را کسب کرده و بیش از ۹۲ درصد به تحقق اهداف دست یافته است.

بهمنی اضافه کرد: امنیت، توسعه مشارکت سیاسی، عمران شهری و روستایی، امور زنان و خانواده از جمله شاخص‌های حوزه اختصاصی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: کردستان از استان‌هایی است که ورود سایر اتباع را پذیرش نکرده است و آمایش اتباع خارجی از برنامه‌های منظم استان بوده است.

بهمنی یادآور شد: ارزیابی عمران توسعه شهری و روستایی نیز با تحقق ۸۶ درصدی روبرو بوده‌ایم و دامنه فعالیت را تا روستاها هم گسترش داده آیم که می توان به برنامه‌هایی از جمله ایمن سازی راه‌ها، بهسازی راه‌های درون شهری و برون شهری، کاهش تصادفات، اجرای برنامه‌های شورای ترافیک، فعال‌سازی سامانه سیتا (حمل و نقل)، جلوگیری از برنامه‌های استخدامی، کاهش پست‌های شهرداری، کاهش سرپرستی‌ها را نیز انجام شده است.

انجام آموزش‌های مقابله با بحران در کردستان

مدیرکل بازرسی، ارزشیابی و امور حقوقی استاندار کردستان عنوان کرد: در حوزه مدیریت بحران نیز در دوره مدیریت جدید آموزش‌های دوره‌ای برای مقابله با بحران برگزار شده که کردستان امتیاز کامل را در این راستان کسب کرده است.

وی خاطر نشان کرد: افزایش شرکت‌های دانش بنیان، راه‌اندازی دفتر فن بازار برای معاملات سطح بازار، بررسی امور بانوان و خانواده نیز در ارزشیابی‌ها لحاظ شده است.

بهمنی ادامه داد: ایجاد کارگروه رصد با عناوین کارگروه‌های سیاسی، کارگروه عمران شهری، اقتصادی و پشتیبان و توسعه نظارت بر عملکرد نیز در استان شکل گرفت که فعالیت‌ها توسط این چهار کارگروه بررسی و رصد می‌شدند.

وی با تاکید بر لزوم گزارش فساد توسط عموم، اعلام کرد: گزارشگران فساد در امنیت هستند و می‌توانند از طریق سامانه ۱۱۱ اطلاع دهند.

مدیرکل بازرسی، ارزشیابی و امور حقوقی استاندار کردستان با اشاره به معرفی دفتر بازرسی کردستان به‌عنوان دفتر بازرسی برتر کشور اذعان کرد: بازرسی نامحسوس از دستگاه‌های اجرایی انجام شده چرا که بازرسی‌ها و ارزیابی‌ها ارتقا و توسعه استان را به‌دنبال دارد و در این زمینه جایگاه استانداری کردستان در کشور ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه کردستان در راستای ارتباطات مردمی رتبه سوم کشور را کسب کرده است، گفت: هشت شاخص را در این راستا تعریف کردیم و استاندار کردستان به‌عنوان مردمی‌ترین استاندار کشور معرفی شدند.

وی اظهار کرد: سال گذشته بیش از یک‌هزار و یازده ارتباط چهره به چهره توسط استاندار کردستان انجام شد این رقم از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون یک‌هزار و ۹۰۰ ارتباط چهره به چهره انجام شده است.

بهمنی از انجام ۳۰۰ بازرسی محسوس و نامحسوس از دستگاه‌های اجرایی در کردستان خبر داد و اعلام کرد: سازمان بازرسی استانداری کردستان در طول سال بازرسی از دستگاه‌های اجرایی را انجام می‌دهد

مرتضی یوسفی

متولد ۱۳۵۸ منطقه لیلاخ کردستان دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی و فعالیت بالغ بر ۳۰ سال در عرصه فعالیت های فرهنگی ،هنری و اجتماعی و کسب جایزه های ملی و بین المللی در حوزه تولید فیلم کوتاه داستانی ،مستند و تولید بالغ بر ۲۰۰ نمایش ،نمایشنامه،داستان و رمان و تولید بالغ بر ۱۰۰۰ گزارش با پخش در شبکه های استانی و شبکه یک ،دو ،خبر و...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا