روستاکشاورزیلیلاخ

۶۰۰ استخر خاکی و بتنی ظرفیتی برای تولید آبزیان در لیلاخ

پرویز اوسطی نماینده مردم در مجلس عنوان کرد

به گزارش خبرگزاری دهگلان ویرا و به مناسبت هفته دولت از استخر دو منظوره کشاورزی در روستای آرزند (ناصر آباد)بهره برداری بعمل آمد.

این استخر به تنهایی ظرفیت بالغ بر ۳۵۰۰ ماهی را داراست.

مهندس پرویز اوسطی نماینده مردم شریف شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در مراسم بهره برداری از این استخر دو منظوره به حمایت های دولت از احداث و بهره برداری از این استخرها اشاره و در ادامه افزود تنها در دهگلان بالغ بر ۶۰۰ استخر بتنی و خاکی موجود است که این ظرفیت در صورت به بالفعل در آمدن می تواند این دشت پر برکت را به یکی از قطب های تولید ماهیان سرد آبی در استان و غرب کشور تبدیل کند.

فرهاد یعقوب نژاد مدیر جهاد کشاورزی هم در این مراسم از آمادگی جهاد کشاورزی برای مشاوره به کشاورزان،ارائه تسهیلات و حمایت اشاره کرد و ادامه داد پروژه تولید ماهی در قفس سد سورهال در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد که خود به تنهایی می تواند سالانه صد تن ماهی تولید کند.

مرتضی یوسفی

متولد ۱۳۵۸ منطقه لیلاخ کردستان دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی و فعالیت بالغ بر ۳۰ سال در عرصه فعالیت های فرهنگی ،هنری و اجتماعی و کسب جایزه های ملی و بین المللی در حوزه تولید فیلم کوتاه داستانی ،مستند و تولید بالغ بر ۲۰۰ نمایش ،نمایشنامه،داستان و رمان و تولید بالغ بر ۱۰۰۰ گزارش با پخش در شبکه های استانی و شبکه یک ،دو ،خبر و...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا