دسته‌بندی نشده

نحوه ،چگونگی و مقدار برداشت معادن، زیر ذره بین دستگاه قضا

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان عنوان کرد

به گزارش خبرگزاری دهگلان ویرا به نقل از روابط عمومی دادگستری کردستان حجت الاسلام والمسلمین حسینی رئیس کل دادگستری کردستان در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید دادگستری دهگلان با بیان این خبر از قاطعیت دستگاه قضا در این زمینه خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی در آیین تکریم و معارفه روسای حوزه های قضایی شهرستان دهگلان و بخش سریش آباد ، اظهار داشت : عدالت شئون مختلفی دارد و اگر در جامعه عدالت اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی محقق شود می توان گفت که عدالت به تمام معنا محقق شده است .
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان ، با حضور رئیس کل دادگستری استان کردستان ، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان و مسئولین اجرایی و انتظامی شهرستان دهگلان و بخش سریش آباد و طی مراسم های جداگانه روسای جدید این حوزه هایی قضایی معرفی شدند .
رئیس کل دادگستری استان کردستان در این مراسم ضمن تسلیت ایام ماه صفر، بیان داشت : به فرموده مقام معظم رهبری دستگاه قضایی ، عیار سلامت جامعه می باشد و در طول ۴۰ سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی و با صدور بیانیه گام دوم انقلاب ، دستگاه قضایی سعی کرده تا در طراز این بیانیه گام بر دارد .
حجت الاسلام حسینی تصریح کرد : سند تحول قضایی که به تایید مقام معظم رهبری رسیده ، به نوعی چشم انداز دستگاه قضایی به شمار می رود و امسال نیز سال پایانی اجرای این سند بوده و روزآمد کردن این سند در دستور کار مسئولین عالی قوه قضاییه قرار دارد . رئیس کل دادگستری استان کردستان از تشکیل قرارگاهی در دادگستری استان متناظر با قرارگاه پیگیری و اجرای فرآمین رهبر معظم انقلاب در قوه قضاییه خبر داد و افزود : سند تحول قضایی و فرآمین معظم له نقشه راه دستگاه قضایی می باشد و در تمامی استانها و همچنین استان کردستان بلحاظ شرایط خاص هر استان برنامه عملیاتی بر اساس سند تحول و فرامین مقام معظم رهبری تدوین و ابلاغ شده و در حال اجرا می باشد .
حجت الاسلام حسینی استان کردستان را از استانهای موفق در اجرای این برنامه عملیاتی دانست و خاطرنشان ساخت : با زحمات و تلاشهای روسا و دادستانها در استان در حوزه حقوق عامه در چند سال اخیر اقدامات بسیار خوبی انجام شد که از جمله آنها می توان در حوزه آب و معادن اشاره کرد .
رئیس کل دادگستری استان کردستان عدالت را دارای شئون قضایی ، اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و …دانست و افزود : تحقق عدالت قضایی بر عهده دستگاه قضایی است ولکن تحقق شئون مختلف عدالت بر عهده سایر دستگاههای اجرایی در جامعه است .
وی افزود : دستگاه قضایی استان در ۲ سال اخیر به مسائل ۸۰ معدن استان اعم از نحوه برداشت ، صدور مجوزها ،پرداخت حقوقات دولتی و … ورود کرده است .
وی افزود: موفقیت و دستیابی به اهداف هر دستگاهی بویژه دستگاه قضایی منوط به وجود دو مولفه سلامت و کارآمدی است و در حوزه کارآمدی توجه به کاهش ورودی پرونده ها ، کاهش اطاله دادرسی از طریق اصلاح و ساماندهی فرآیند دادرسی ها ، اتقان آراء ، اجرای دقیق و بهنگام آرای قضایی ، تمرکز بر مسائل زندان و حتی مراقبت های پس از خروج از زندان لازم و ضروری است .
وی افزود: در سال 1401 با توجه به اقدامات پیشگیرانه انجام شده در حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و همچنین استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف ، شاهد افزایش 6 درصدی پرونده های ورودی به دادگستری استان بوده ایم که نسبت به رشد 15 درصدی سال ماقبل آن ، 9 درصد کاهش را نشان می دهد .
وی افزود : در بحث فرآیند رسیدگی ها نیز در سال گذشته با ساماندهی شعب و رفع مشکلات و پیچیدگی های موجود در فرآیند رسیدگی ها ، با کاهش اطاله دادرسی مواجه بوده ایم.
رییس کل دادگستری استان تاکید کرد: استان کردستان بلحاظ داشتن ۳ مولفه مهم مرز ، معدن و کشاورزی و همچنین حضور شهروندان اهل تسنن و تشیع در استان ، دارای اهمیت ویژه ای بین استان‌های کشور است و همواره مورد طمع دشمنان قرار گرفته است .
وی افزود :یکی از وظایف ذاتی دستگاه قضایی در کنار مراجع امنیتی، اطلاعاتی و اننظامی، بحث تامین مقوله امنیت است و ما در این زمینه بهیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد و با مخدوش کنندگان امنیت مردم مدارا نخواهیم کرد.
در پایان این مراسم ها ، در حوزه قضایی شهرستان دهگلان از زحمات حجت الاسلام عبدالقادر افتخاری مهر تقدیر و حجت الاسلام محمد رستمی احقر بعنوان رییس جدید این حوزه قضایی معرفی شد و همچنین در حوزه قضایی بخش سریش آباد ضمن تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام محمد رستمی احقر، حکم انتصاب حجت الاسلام سعید بهرامی به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی بخش سریش آباد توسط رئیس کل دادگستری استان تقدیم شد.

مرتضی یوسفی

متولد ۱۳۵۸ منطقه لیلاخ کردستان دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی و فعالیت بالغ بر ۳۰ سال در عرصه فعالیت های فرهنگی ،هنری و اجتماعی و کسب جایزه های ملی و بین المللی در حوزه تولید فیلم کوتاه داستانی ،مستند و تولید بالغ بر ۲۰۰ نمایش ،نمایشنامه،داستان و رمان و تولید بالغ بر ۱۰۰۰ گزارش با پخش در شبکه های استانی و شبکه یک ،دو ،خبر و...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا