دهگلانروستافرهنگی

روستای شعبانی گزینه بعدی حفاران آثار تاریخی در دهگلان

سه حفار آثار تاریخی در دهگلان دستگیر شدند

به گزارش خبرگزاری دهگلان ویرا سه حفار غیرمجاز آثار تاریخی در دهگلان دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان گفت: سه حفار غیرمجاز آثار تاریخی در یکی از روستاهای اطراف شهرستان دهگلان دستگیر شدند.

ب

سرهنگ محمدرضا زارعی اظهار کرد: برابر گزارش واصله به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دهگلان مبنی بر حفاری غیرمجاز در یک منزل شخصی واقع در روستای شعبانی از توابع این شهرستان بررسی‌ها و تحقیقات در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پرسنل این یگان پس از اخذ حکم قضایی و با همکاری اداره اطلاعات نیروی انتظامی در محل جرم حضور یافته و از نزدیک در جریان حفاری انجام شده قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در این رابطه ۲ حفار غیرمجاز با هویت بومی شناسایی و دستگیر شدند، گفت: متهمان اقدام به حفر یک چاله به عرض یک‌متر و عمق ٢ متر در داخل گاراژ و به‌ قصد ورود به منزل همسایه برای کشف اشیاء تاریخی کرده بودند.

مرتضی یوسفی

متولد ۱۳۵۸ منطقه لیلاخ کردستان دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی و فعالیت بالغ بر ۳۰ سال در عرصه فعالیت های فرهنگی ،هنری و اجتماعی و کسب جایزه های ملی و بین المللی در حوزه تولید فیلم کوتاه داستانی ،مستند و تولید بالغ بر ۲۰۰ نمایش ،نمایشنامه،داستان و رمان و تولید بالغ بر ۱۰۰۰ گزارش با پخش در شبکه های استانی و شبکه یک ،دو ،خبر و...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا